سلول بازار سیاست مرکزی از اینکه در

سلول: بازار سیاست مرکزی از اینکه در اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلار رسمی را ۴۲۴۰ تومان بخرید

با روند رو به رشدی که قیمت دلار طی می‌کند دیگر دلار ۴۲۰۰ تومانی معروف وجود خارجی نداشته و اکنون متقاضیان دریافت ارز باید دلار را با قیمت ۴۲۴۰ تومان از بانک‌ها ت

دلار رسمی را ۴۲۴۰ تومان بخرید

دلار رسمی را ۴۲۴۰ تومان بخرید

عبارات مهم : بازار

با روند رو به رشدی که قیمت دلار طی می کند دیگر دلار ۴۲۰۰ تومانی معروف وجود خارجی نداشته و اکنون متقاضیان دریافت ارز باید دلار را با قیمت ۴۲۴۰ تومان از بانک ها تهیه کنند.

به گزارش ایسنا، بعد از اینکه در ۲۱ فروردین ماه امسال سیاست تازه ارزی به مرحله اجرا درآمد و دلار تک نرخی و با قیمت ۴۲۰۰ تومان اعلام شد، حدود ۴۵ روزی است این قیمت تکان نخورد تا اینکه در آخر اردیبهشت ماه عوض کردن قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی که بانک مرکزی قیمت گذاری آن را انجام می دهد، شروع شد. امروز پنج شنبه بانک مرکزی قیمت دلار را ۴۲۱۹ تومان اعلام کرده که نشان می دهد در حدود ۱۶ روز گذشته تا ۲۰ تومان زیاد کردن قیمت داشته است.

اما نرخی که بانک مرکزی روزانه جهت ارزها اعلام می کند فقط قیمت مرجع بوده و به معنی آن نیست که متقاضیان می توانند ارز خود را با همین قیمت خریداری و یا به فروش برسانند. در سیاست تازه ارزی خرید و فروش ارز در بازار آزاد و به صرافی ها ممنوع شده است و به تماما باید از طریق سامانه یکپارچه ارزی (نیما) و از کانال بانک ها انجام شود.

دلار رسمی را ۴۲۴۰ تومان بخرید

بر این اساس با توجه به قیمت مرجعی که روزانه بانک مرکزی جهت تمامی ارزها اعلام می کند، بانک ها ارز فروشندگان را با نرخی پایین تر از آن خریداری کرده و سپس به آن کارمزد اضافه و به متقاضیان می فروشند.

بر این اساس امروز که قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۱۹ تومان اعلام شده است بانک ها دلار را حدود ۲۲ تومان ارزان تر و تا ۴۱۹۷ تومان خریداری کرده و تا ۲۰ تومان گران تر از قیمت مرجع به فروش می رسانند که در این حالت قیمت امروز فروش دلار ۴۲۴۰ تومان است و بانک ها در این بین در هر دلار ۴۳ تومان سود می برند.

با روند رو به رشدی که قیمت دلار طی می‌کند دیگر دلار ۴۲۰۰ تومانی معروف وجود خارجی نداشته و اکنون متقاضیان دریافت ارز باید دلار را با قیمت ۴۲۴۰ تومان از بانک‌ها ت

در سایر قیمت گذاری ها قیمت مرجع پوند ۵۶۶۴ تومان اعلام شده است که بانک ها ۵۶۳۶ تومان خرید و ۵۶۹۲ تومان می فروشند. همچنین جهت یورو قیمت مرجع ۴۹۷۳ تومان است که خرید از فروشنده ۴۹۴۸ تومان و فروش به متقاضی ۴۹۹۸ تومان انجام می شود.

اما با وجود اینکه خرید و فروش ارز در بازار آزاد ممنوع و قاچاق اعلام شده است است به هر صورت همزمان با اجرای سیاست تازه ارزی تکاپو در بازار نیز ادامه داشته و هر چند غیرشفاف معاملات انجام می شود. طی روزهای گذشته دلار نسبت به قبل زیاد کردن قیمت داشته و تا ۶۶۰۰ تومان نیز پیش رفته است.

دلار رسمی را ۴۲۴۰ تومان بخرید

واژه های کلیدی: بازار | سیاست | مرکزی | از اینکه در | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz