سلول بازار سیاست مرکزی از اینکه در

سلول: بازار سیاست مرکزی از اینکه در اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم ، ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا امروز (سه‌شنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در پی دیدار تاریخی‌اش با رهبر کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون جهت خلع سلاح کامل هسته‌ای و از بین بردن پ

رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم ، ترامپ

ترامپ: رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته ای و موشک های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم

عبارات مهم : تاریخی

رئیس جمهور آمریکا امروز (سه شنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در پی دیدار تاریخی اش با رهبر کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون جهت خلع سلاح کامل هسته ای و از بین بردن پایگاه های موشک های بالستیک متعهد شده است است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران ضمن توصیف کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به عنوان “دوستی نزدیک” گفت: امروز روزی تاریخی هست. من از همه کسانی که جهت امروز تلاش کردند و از کیم جونگ اون به خاطر این گام تقدیر می کنم. دیدار من و کیم دیداری بی سابقه بود. ما در این دیدار مستقیم همدیگر را شناختیم و آماده شروع تاریخی تازه و نگارش صفحه ای تازه در روابط آمریکا و کره شمالی هستیم.

ترامپ گفت: کره شمالی جهت خلع سلاح هسته ای و شروع روابط تازه آماده هست. ما در مقابلمان فرصتی استثنائی داریم و به دنیا یادآور می شوم که پکیج جدیدی از صلح داریم.

رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم ، ترامپ

وی افزود: کیم جونگ اون در این دیدار بر تعهدش جهت خلع کامل سلاح در شبه جزیره کره تاکید کرد و این مساله امری قابل تحقق هست. ما مساله ای که سال ها بدون حل باقی مانده بود، حل کردیم. مردم کره شمالی و کره جنوبی در این مسیر سهم بسزایی دارند. امروز روز و لحظه ای عظیم و تاریخی و بشارت گر آینده ای روشن است.

ترامپ همچنین اعلام کرد که رهبر جوان کره شمالی جهت نابودی پایگاه های موشک های بالستیک این کشور متعهد شده است است.

رئیس‌جمهور آمریکا امروز (سه‌شنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در پی دیدار تاریخی‌اش با رهبر کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون جهت خلع سلاح کامل هسته‌ای و از بین بردن پ

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما مسیری را شروع می کنیم که جهت ما و همه دنیا حائز اهمیت است.

ترامپ همچنین تاکید کرد که تحریم های کشورش علیه کره شمالی تا خلع سلاح هسته ای این کشور ادامه خواهد داشت.

در همین حال مدیر جمهور آمریکا گفت که به رهبر کره شمالی ویدئویی راجع به وقت های تاریخی این دیدار داده است.

رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم ، ترامپ

در این ویدوئو که قبل از شروع کنفرانس خبری ترامپ جهت خبرنگاران به نمایش درآمد تصاویری از جنگنده ها و توپ های جنگی به نمایش در آمد و گوینده اظهار می داشت دو راه زیاد وجود ندارد، حرکت به جلو یا عقب گرد و سپس با تصاویری از رهبران دو کشور همراه بود.

ترامپ گفت که این ویدئو را به اون و مردمش هدیه کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا امروز (سه‌شنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در پی دیدار تاریخی‌اش با رهبر کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون جهت خلع سلاح کامل هسته‌ای و از بین بردن پ

در ادامه کنفرانس خبری، مدیر جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا در مذاکرات امروز مساله حقوق بشر نیز مطرح شد یا نه، اظهار داشت: راجع به پرونده حقوق بشر نیز با کیم جونگ اون گفتگو کردیم، پیش از این تمرکز ما عنوان برنامه هسته ای بود ولی اکنون مساله حقوق بشر مطرح است و ما در وقت مناسب گام های بیشتری در این مسیر برخواهیم داشت.

وی هم چنین عنوان داشت که به مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی خاتمه خواهد داد، آیا که به این ترتیب آمریکا می تواند از هزینه مبالغ هنگفتی جلوگیری کند.

رهبر کره شمالی بر خلع سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک متعهد شد/ هیچ امتیازی ندادیم ، ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا با این حال گفت: با کیم جونگ اون راجع به حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی صحبتی نکردیم و نیروهایمان را جهت تضمین امنیت کره جنوبی خارج نمی کنیم.

ترامپ هم چنین از رهبر کره شمالی به خاطر برداشتن “اولین گام شجاعانه در جهت یک آینده تازه و روشن” جهت مردمش تقدیر کرد.

ترامپ گفت که آماده شروع تاریخی تازه و نوشتن فصلی تازه در روابط دو کشور هست. وی تاکید کرد: گذشته هیچ وقت آینده را تعریف نمی کند.

به گفته مدیر جمهوری آمریکا “اون یک مرد بسیار باهوش و شخصیتی بسیار بزرگ و با استعداد است.” وی هم چنین گفت که اون دعوتش جهت سفر به آمریکا در سریعترین وقت ممکن را پذیرفته است و به زودی با یکدیگر راجع به نتیجه های نشست امروز گفت وگو می کنند.

ترامپ در این کنفرانس خبری هم چنین از دانشجوی آمریکایی که در کره شمالی دستگیر شد و بعد از استرداد به آمریکا به دلایل آسیب های وارده در زندان های کره شمالی جان باخت، یاد کرد و گفت: بدون فوت “اوتو وارمبیر” این دیدار رخ نمیداد. باید بگویم که خون اوتو به هدر نرفته هست.

رئیس جمهوری آمریکا هم چنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران راجع به جدول زمانی خلع سلاح هسته ای کره شمالی گفت: ما تحریم ها را متوقف نمی کنیم. خلع سلاح هسته ای زمانی طولانی می برد ولی ما خیلی سریع و در آینده بسیار نزدیک این روند را تحت نظر ناظران بین المللی شروع می کنیم و بعد از خلع کامل سلاح هسته ای در شبه جزیره کره، تحریم ها لغو می شود.

وی همچنین در پاسخ به یکی از خبرنگارانی که پرسید تفاوت سند فعلی امضا شده است میان دو کشور با کارها انجام شده است به وسیله روسای جمهور پیشین آمریکا راجع به کره شمالی چیست، گفت: در حال حاضر دولت، وزیر امور خارجه، افراد و همه امور با گذشته تفاوت کرده هست. اولویت های ما هم با اولویت های روسای جمهور قبلی تفاوت دارد؛ همانطور که ما مسئله کره شمالی را که به بزرگترین بحران تبدیل شده است بود به این راحتی حل کردیم.

ترامپ به پرونده هسته ای کشور عزیزمان ایران و خروج کشورش از برجام نیز اشاره کرده و مدعی شد، از نظر او کشور عزیزمان ایران کشوری است که با دخالت هایش در سوریه و منطقه مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی گفت: الان اعتقاد دارم که تحریم های به شدت جدی علیه کشور عزیزمان ایران اوضاع را عوض کردن می دهد.

درباره امکان شروع روابط دیپلماتیک و تبادل سفرا میان آمریکا و کره شمالی نیز ترامپ گفت: این مساله در آینده انجام خواهد شد ولی پیش از آن اقداماتی جهت انجام دادن وجود دارد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به بیانات بعضی از مسئولان و رسانه های داخلی و خارجی مبنی بر اینکه ترامپ امتیاز زیادی جهت دیدار با اون داد، گفت: من باید بگویم که هیچ امتیازی ندادم. ما جهت این دیدار شاهد تلاش های زیادی از سوی تیم خود بودیم. ما هیچ امتیازی ندادیم بلکه به امتیازهایی از جمله تعهد جهت خلع سلاح هسته ای دست پیدا کردیم که دستاوردی عظیم است.

ترامپ همچنین بر تعهد کره شمالی جهت بازگرداندن باقیمانده اجساد سربازان کشته شده است آمریکایی در جنگ کره پرداخت و ادامه گفت: به رسانه ها و کسانی که مدعی اند مدیر جمهور امتیازات زیادی جهت این دیدار داده یادآور می شوم، قبلا مرتب شاهد آزمایش های هسته ای و موشکی بودیم ولی ماه هاست که خبری از این آزمایش ها نیست. کره شمالی قرار است پایگاه های هسته ای را تعطیل کند و این مساله در آینده ای نزدیک اتفاق می افتد. کیم جهت نابودی مراکز آزمایش موتورهای موشکی متعهد شده است است.

واژه های کلیدی: تاریخی | آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | سفر به آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz